mapa

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Občan a úřad > Naše obec > Současnost

Současnost

Obec Libníč se nachází v malebné krajině, je zde několik vystavních vil z konce 19. století se zajímavou historií. V současnosti má obec více jak 500 obyvatel, schválený územní plán, výstavbu rodinných domů, společenský dům, hostinec, prodejnu, autobusové spojení, chodníky a je členem Svazu měst a obcí, Místní akční skupiny Hlubocko-Lišovsko a Svazku obcí Budějovicko-Sever. V objektech bývalých lázní je nyní Domov Libníč a Centrum sociálních služeb Empatie. Součástí obce Libníč je osada Jelmo.

Mezi nejzajímavější památky patří vedle budovy bývalých lázní stavitele Pavla Ignáce Bayera kostel Nejsvětější Trojice a několik vil českých průmyslníků z konce 19. století. Mezi nimi zvláště  vévodí vila  JUDr. Augusta Zátky s parkem a vila Gabriela. Dalšími vyznamnými zajímavostmi jsou pak dva parky a to návesní lipový park a park u kostela Nejsvětější Trojice, který nabízí klidné prostředí k opdočinku.

Obcí prochází cyklostezka Hluboká - Lišov.

Od roku 2007 se  poslední sobotu v měsíci srpnu, pravidelně pořádají na obecní návsi Libníčské slavnosti, v roce 2008 v obci vznikl Sportovní kluvb SK Libníč a opět oživilo svou činnost SDH LIbníč.

20170529_121151.jpg

 

 

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.libnic.cz

Registrujte se zde

10. 8. Vavřinec

Zítra: Zuzana

Pronájem společenského sálu

Obecní úřad Libníč nabízí k pořádání kulturních a společenských akcí prostory společenského domu v Libníčí čp. 85. Kapacita sálu činí 150 - 200 osob.
V případě zájmu Vám poskytneme bližší informace.

Fotografie0542.jpg

Pronájem párty stanu

SDH Libníč nabízí k pronájmu párty stan o velikosti 5x10 m a 10 kusů pivních setů.

další informace zde P6110859.JPG

 

kostel.jpg

IMG_5539.JPG

Návštěvnost stránek

192685