mapa

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Svoz bioopadu a kovových obalů

Svoz bioopadu a kovových obalůDatum konání:
20.3.2015
Datum ukončení:
31.3.2015

Obec Libníc nabídne svým obyvatelům od 1. 4. 2015 svoz bioodpadů prostřednictvím společnosti A.S.A. České  Budějovice, s.r.o.. Více se dozvíte zde.

Dále společnost A.S.A. České Budějovice, s.r.o. nabídla bezplatný svoz kovových obalů. Více informací zde.


Komentáře


 • 24. 3. 2015 5:58
  Josef A.
  Domovní odpady

  Nyní probíhá týdenní svoz odpadu, což je dle mého názoru zbytečně často! Stačil by 1x za 2týdny, případně 1x za měsíc. Naprostá většina obyvatel obce topí plynem, elektřinou, dřevem a jen malá část uhlím. Bioodpady na vesnici jsou k smíchu: popel ze dřeva, tráva, rostlinné zbytky a kuchyňské odpady se dají zkompostovat a jsou výborným hnojivem do zahrady. Naše rodina má problém, naplnit popelnici 1x za měsíc a to platíme 1 500 Kč za rok, takže dávám názor do diskuze, zda by nebylo lepší vrátit se ke známkám a placení jednotlivých popelnic, případně snížení počtu svozů ?!? Došlo by k celkovému snížení odpadů a nákladů na odvoz. A Ti, co dávají do popelnic trávu, by se jí naučili kompostovat a nebo si připlatili :-D


 • 24. 3. 2015 9:18
  František Šafránek
  Domovní odpady

  Jsme rodina 2dospělí a dvě děti 10 a 2roky. Třídíme papír, plast, sklo,oleje a bioodpad dáváme do kompostéru na zahradě a ten na jaře přijde do skleníku nebo záhonu s kytkami. Do komunálního odpadu přijdou ostatní odpady a plínky, bohužel na ty nikdo ještě recept nenašel. Chybí mi oranžový kontejner na Tetrapak -měsíčně máme cca 30krabic od mléka a 10 od džusů(zatím to dáváme do žlutých pytlů, máme 3-4pytle za měsíc) a chybí mi kontejner na kov vlastně na plechovky, ten je už také připravený.
  Platíme 1500 za rok za 3hlášené osoby, pokud by to bylo na známky, které bývaly za 50kč za vyvezení a jeli by 1x za 14dní platili bychom 1300kč, Ti kdo jsou sami tak asi ještě méně. Takže asi zajímavé.
  Služba na bioodpad bude stát Obec 28.500kč, zda se to vyplatí ukáže až čas. My co umíme bioodpad zpracovávat, my tuto službu nepotřebujeme.
  Ti co tu bydlí s námi a kolikrát v obci nejsou na trvalé bydliště hlášeni a tudíž Obci nepřináší důležitý "bonus" od státu do obecní pokladny nebo třeba "jen" jeden z rodiny kvůli popelnici, Ti tu popelnici na bioodpad budou potřebovat mít před domem, jinak to stejně dají do komunálu!
  Jak to dělají jinde s bioodpadem? Tam kde neumí kompostovat sami doma a v obci nemají kompostárnu, se zeptali v sousední vsi, kde kompostárnu mají, kolik by je stálo přispívání do té jejich již zavedené nebo uzavřeli smlouvu s místním zemědělským družstvem o zpracování bioodpadu, vždyť co je hnůj a siláž atd. Myslíte, že tráva ze zahrady je jiná než ta z louky?
  Víte, že za papír se ve výkupnách stále platí 1-2kč/kg? a my platíme za odvoz kontejneru 300kč. Trocha logické matematiky. 2kontejnery tj. 600kč. vyvezeme je 1x za 14dní oba dva=600kč, tj. 1200kč za měsíc a za rok 12x1.200kč= 14.400kč.
  Co třeba sehnat starší kontejner na papír cca 15.000-20.000kč nebylo by to pro nás jako pro občany do budoucna levnější? a platit jen za odvoz toho kontejneru a co dostaneme za papír zaplatí cestu pronajatého vozu? Stejné je to s kovovým odpadem, co budou SDH na jaře vyvážet aby si pomohli ve vlastním rozpočtu, když to naházíme do kontejneru a prodá to A.S.A, my za to "pouze" zaplatíme.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.libnic.cz

Registrujte se zde

18. 4. Valérie

Zítra: Rostislav

Aktuality

Pronájem společenského sálu

Obecní úřad Libníč nabízí k pořádání kulturních a společenských akcí prostory společenského domu v Libníčí čp. 85. Kapacita sálu činí 150 - 200 osob.
V případě zájmu Vám poskytneme bližší informace.

Společenský sál

Pronájem párty stanu

SDH Libníč nabízí k pronájmu párty stan o velikosti 5x10 m a 10 kusů pivních setů.

Další informace zdePárty stan

Návštěvnost stránek

278185