mapa

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Světový den záchrany života v Rudolfově

Světový den záchrany života v RudolfověDatum konání:
16.10.2023

Světový den záchrany života v Rudolfově

Pozvánka

Každoročně se koná dne 16. října Světový den záchrany života. Cílem akce je zvýšit povědomí lidí o významu laické resuscitace, kterou lze zachránit život. 

 

Setkat se s člověkem s oběhovou zástavou můžeme kdykoliv a kdekoliv. Stane-li se laik svědkem srdeční zástavy, představuje to pro většinu lidí mimořádně stresovou situaci. Nechat se ovládnout strachem a zůstat nečinným je nejhorší možnou reakcí, která bere pacientovi se zástavou oběhu i poslední naději na přežití. Každý člověk by měl mít povědomí o základním postupu laické kardiopulmonální resuscitace (KPR). Nikdy totiž nevíte, kdy se ocitnete v situaci, kdy budete jediným, kdo může druhému člověku zachránit život.  A nemusí to být nikdo cizí.

 

Resuscitace je natolik jednoduchý úkon, že jej může provádět opravdu kdokoliv, dokonce i děti od věku 12 let. Nikdo si nepřeje být svědkem srdeční zástavy a už vůbec ne u blízkého člověka. Pokud taková situace nastane, stáváte se jediným člověkem, který může pomoci - a stát se hrdinou…

 

Srdečně vás zveme v pondělí 16. října od 17. hodin do Hospůdky na Americe v Rudolfově na přednášku, kde si zároveň společně nacvičíme správné vedení KPR na figuríně s automatizovaným externím defibrilátorem (AED).

 

 

MUDr. Jaroslav Valevský

 

Mgr. Ivana Bartoňová


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.libnic.cz

Registrujte se zde

27. 5. Valdemar

Zítra: Vilém

Pronájem společenského sálu

Obecní úřad Libníč nabízí k pořádání kulturních a společenských akcí prostory společenského domu v Libníčí čp. 85. Kapacita sálu činí 150 - 200 osob.
V případě zájmu Vám poskytneme bližší informace.

Společenský sál

Pronájem párty stanu

SDH Libníč nabízí k pronájmu párty stan o velikosti 5x10 m a 10 kusů pivních setů.

Další informace zdePárty stan

Návštěvnost stránek

280988