mapa

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > STÁTNÍ POZEMKOVÝ ÚŘAD - žádost o vytýčení pozemků

STÁTNÍ POZEMKOVÝ ÚŘAD - žádost o vytýčení pozemkůNa OÚ v Libníči jsou k dispozici Žádosti o vytýčení pozemků. Žádosti je možné si vyzvednout v úřední dny, případně po telefonické dohodě. 

 

Nárok vlastníka na bezplatné vytyčení vlastnických hranic pozemků po pozemkové úpravě je dán ust. § 12 odst. 2 zákona č. 139/2002 Sb., o pozemkových úpravách a pozemkových úřadech a o změně zákona č. 221/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku, v platném znění. Týká se výhradně pozemků, které byly řešeny v pozemkových úpravách.

Pozemkový úřad zabezpečí, aby nové uspořádání pozemků bylo vytyčeno a označeno v terénu podle potřeby vlastníků. Lze tedy žádat o vytyčení po jednotlivých parcelách, nárok na vytyčení ostatních parcel tím nezaniká.

Lomové body vytyčených pozemků se označují trvalou stabilizací (plastovými mezníky) a jejich vytyčení pak nelze opakovaně hradit z prostředků státu.

Nárok na vytyčení a označení vlastnické hranice v terénu přechází i na nového vlastníka (dědic, kupující). Ale pokud již na základě žádosti původního vlastníka došlo k vytyčení vlastnické hranice, nemá další vlastník nárok na opakované vytyčení.

 

 

STÁTNÍ POZEMKOVÝ ÚŘAD KPÚ pro Jihočeský kraj - pobočka České Budějovice

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.libnic.cz

Registrujte se zde

14. 6. Roland

Zítra: Vít

Pronájem společenského sálu

Obecní úřad Libníč nabízí k pořádání kulturních a společenských akcí prostory společenského domu v Libníčí čp. 85. Kapacita sálu činí 150 - 200 osob.
V případě zájmu Vám poskytneme bližší informace.

Společenský sál

Pronájem párty stanu

SDH Libníč nabízí k pronájmu párty stan o velikosti 5x10 m a 10 kusů pivních setů.

Další informace zdePárty stan

Návštěvnost stránek

282709