mapa

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > JAK VOLIT V KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH 2022?

JAK VOLIT V KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH 2022?Upravit hlasovací lístek jde třemi způsoby
 
V obci se volí 7 zastupitelských míst!
 
Nejsnazší způsobem je:
1. Označit křížkem před názvem volební strany pouze tuto jednu stranu. Hlas tím volič dává kandidátům v pořadí, jak jsou uvedeni na hlasovacím lístku, a v počtu, kolik se volí zastupitelů.
 
Způsob můžete zvolit i jiný, mějte však na paměti, že se volí 7 zastupitelů!!!! V případě, že bude označeno více jak 7 kandidátů - Váš hlas bude neplatný.
 
2. Označit křížkem konkrétního kandidáta, kterému chcete dát hlas. Kandidáti mohou být z kterékoli volební strany. Nesmí jich ale být vybráno víc, než je počet volených členů zastupitelstva obce.
 
3. Kromě toho lze oba způsoby kombinovat. Křížkem tedy můžete označit jednu volební stranu a zároveň z jiných stran vybrat jednotlivé kandidáty. V tomto případě je dán hlas nejprve jednotlivě označeným kandidátům. Z označené volební strany je pak dán hlas podle pořadí na hlasovacím lístku pouze tolika kandidátům, kolik zbývá do počtu volených členů zastupitelstva.
 
Celkový počet označených kandidátů nesmí přesáhnout počet 7 zastupitelských míst v obci. Počet volených zastupitelů je uvedený v záhlaví každého hlasovacího lístku.
Může jít o obrázek text, kde se píše Jak je možné upravit volební lístek Volím pouze jednu stranu 2 HLASOVACÍ LÍSTEK Volím jen konkrétní kandidáty (mohou být volí členu STRANA rüznych stran) HLASOVACI LÍSTEK ozastupitelstva voli členu HLASOVACI LÍSTEK dozastupitelstva volí členu STRANA kandidát kandidát kandidát kandidát 5.kandidát STRANA 1.kandidát 2.kandidát 3.kandidát 4.kandidát 5. kandidát 1.kandidát .kandidát .kandidát kandidát kandidát 3 Volím jednu stranu zároven kandidáty jinych stran HLASOVACÍ LÍSTEK dozastupitelstva se voli5 členu HLASOVACÍ LÍSTEK STRANA členu STRANA 1.kandidát kandidát 3. .kandidát kandidát kandidát kandidát 2.kandidát 3.kandidát 4.kandidát .kandidát Zdroj: ČT24 Celkovy počet zakrížkovanych kandidátu nesmí presáhnout počet volenych zastupitelu, jinak je hlas neplatny.
 
 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.libnic.cz

Registrujte se zde

21. 7. Vítězslav

Zítra: Magdaléna

Aktuality

Pronájem společenského sálu

Obecní úřad Libníč nabízí k pořádání kulturních a společenských akcí prostory společenského domu v Libníčí čp. 85. Kapacita sálu činí 150 - 200 osob.
V případě zájmu Vám poskytneme bližší informace.

Společenský sál

Pronájem párty stanu

SDH Libníč nabízí k pronájmu párty stan o velikosti 5x10 m a 10 kusů pivních setů.

Další informace zdePárty stan

Návštěvnost stránek

285276