mapa

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > JAK TŘÍDIT ODPADY?

JAK TŘÍDIT ODPADY?Odpady v domácnosti

Při většině činností produkujeme odpady, se kterými je třeba správně nakládat. Bez toho bychom totiž za chvíli nežili v domech, ale spíše na skládkách. O tom, zda dáme nový život odpadu, který vyhazujeme, rozhodujeme právě my.

Když například vyhodíme plastový kelímek do směsného odpadu, nedáme tak použitému obalu šanci na další využití a jednoduše jej znehodnotíme. Pokud odpady už doma správně roztřídíme, tak je čeká recyklace a další nový život v podobě výrobků, které běžně používáme. Navíc podle zákona 185/2001 Sb. je každý povinen zbavovat se odpadů předepsaným způsobem. Jaký je předepsaný způsob konkrétně pro Vaši domácnost, zjistíte v obecní či městské vyhlášce.

 

Jak s odpady nakládat?

Nejsnazší způsob třídění odpadu se nabízí hned v místě vzniku, totiž ve vašich domácnostech. Už ve chvíli, kdy obal nebo určitá věc doslouží a my se jich chceme zbavit, stačí danou věc hodit do koše na tříděný odpad, staré tašky nebo krabice.

Ze zkušeností vyplývá, že průměrná česká domácnost nejvíce produkuje papír a plasty. Na tyto dva druhy odpadů by měl být proto vyčleněn největší prostor pro odkládání. Na střepy z rozbitého skla je nevhodnější plastová krabice. Nápojový karton mnoho lidí třídí společně s plastem a u kontejnerů tyto dva druhy odpadů (pokud v dané obci není stanoveno jinak) dotřiďuje.

Tím, že odpady třídíme, se uvolňuje místo v koši na směsný odpad, který nemusíme tak často chodit vysýpat, případně nám díky tomu postačí menší koš. Tříděný odpad se vynáší tak jednou za týden nebo i méně často. To ovšem platí pouze v případě, že do něj vyhazujeme opravdu prázdné a co nejméně znečištěné obaly, proto je někdy dobré kelímek od jogurtu lehce vypláchnout. Záleží pak už na každém z nás, jak si doma třídění zařídíme.

Jak_třídit-2.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.libnic.cz

Registrujte se zde

14. 6. Roland

Zítra: Vít

Pronájem společenského sálu

Obecní úřad Libníč nabízí k pořádání kulturních a společenských akcí prostory společenského domu v Libníčí čp. 85. Kapacita sálu činí 150 - 200 osob.
V případě zájmu Vám poskytneme bližší informace.

Společenský sál

Pronájem párty stanu

SDH Libníč nabízí k pronájmu párty stan o velikosti 5x10 m a 10 kusů pivních setů.

Další informace zdePárty stan

Návštěvnost stránek

282712