mapa

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Informace pro členy OVK

Informace pro členy OVKInformace pro členy OVK

Informace pro okrskové volební komise  

Dle § 18 odst. 3)  zákona č. 62/2003 Sb. o volbách do Evropského parlamentu může politická strana, politické hnutí nebo koalice, jejíž kandidátní listina pro volby do Evropského Parlamentu byla zaregistrována, delegovat 1 člena a 1 náhradníka do OVK. Není-li takto dosaženo minimální počtu členů OVK, jmenuje starosta obce členy na neobsazená místa.  

Zájemci o členství ve volební komisi mohou odevzdat vyplněnou Závaznou přihlášku (formulář zde) nejpozději do 8. 5. 2024 na podatelnu OÚ LIBNÍČ.

 

 

KDO SE MŮŽE STÁT ČLENEM OVK:  

Občan České republiky nebo jiného členského státu, který v den složení slibu dosáhl věku nejméně 18 let (slib se skládá na 1. zasedání OVK dne 17. 5. 2024), u něhož nenastala překážka k výkonu volebního práva a který není kandidátem pro volby do Evropského parlamentu.  

Povinností člena OVK je zúčastnit se 1. zasedání OVK!!!  

První zasedání okrskových volebních komisí v Libníči se uskuteční v pátek dne 17. května 2024 v 11:00 na Obecním úřadu v Libníči:  

 

       

POZOR:

Nedostaví-li se jmenovaný zástupce na 1. zasedání OVK bez omluvy, nebude mu umožněno dodatečné složení slibu a bude povolán náhradník. Přičemž členství v OVK vzniká složením slibu.  

Vzhledem k výše uvedenému doporučujeme na přihlášce uvést e-mailovou adresu, pro operativní zaslání pozvánky na 1. zasedání OVK elektronicky, ihned po sestavení komisí (8. 5. 2024). Číslo OVK bude uvedeno na pozvánce.

Oznámení o svolání 1. zasedání OVK (pozvánka) se mimo jiné zveřejňuje na úřední desce obecního úřadu a pokládá se za doručené dnem vyvěšení.  

Výše zvláštní odměny za výkon funkce člena OVK:  

Předseda               2.200 Kč  

Místopředseda     2.100 Kč  

Zapisovatel           2.100 Kč  

Člen                        1.800 Kč  

Členovi OVK, který není v pracovním poměru nebo služebním poměru, avšak je výdělečně činný, přísluší kromě výše uvedené odměny paušální náhrada ušlého výdělku za dobu výkonu funkce člena OVK ve výši 43 Kč/hod., nejvýše však 340 Kč/den.  

V případě, že se člen OVK některého z jednání komise nezúčastnil (bez ohledu na omluvu), obecní úřad celkovou výši odměny poměrně krátí, a to podle evidence o účasti na jednáních OVK.  

     

Informace k volbám naleznete také na stránkách Ministerstva vnitra ČR: www.mvcr.cz - odkaz Informační servis.  

 

Kontaktní osoba pro okrskové volební komise za obec Libníč:  

Denisa Tischlerová, tel. 6012 504 014, email: obec@libnic.cz

 

Osoba zodpovědná za organizaci a průběh konání voleb:        

Denisa Tischlerová, tel. 6012 504 014, email: obec@libnic.cz 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.libnic.cz

Registrujte se zde

27. 5. Valdemar

Zítra: Vilém

Pronájem společenského sálu

Obecní úřad Libníč nabízí k pořádání kulturních a společenských akcí prostory společenského domu v Libníčí čp. 85. Kapacita sálu činí 150 - 200 osob.
V případě zájmu Vám poskytneme bližší informace.

Společenský sál

Pronájem párty stanu

SDH Libníč nabízí k pronájmu párty stan o velikosti 5x10 m a 10 kusů pivních setů.

Další informace zdePárty stan

Návštěvnost stránek

280986